Güncel Haberler

İsrail ordusu, Şifa Hastanesinin boşaltılmasını istedi

Gazze Sağlık Bakanlığı kaynakları AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun hastane yönetiminden hastaların, yaralıların, yerinden edilmiş kişilerin ve sağlık personelinin bulunduğu Şifa hastanesinin boşaltılmasını istediğini kaydetti.

Öte yandan İsrail ordusunun Şifa hastanesi kuşatmasını sürdürdüğü, hastane içinde araştırma ve kazı çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

ŞİFA HASTANESİNE BASKIN

İsrail ordusu, 15 Kasım’da Gazze’de binlerce hastanın ve yerinden edilmiş sivilin bulunduğu, bölgenin en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi’ne baskın düzenledi.

İsrail’in, baskının ardından binada tüneller ve mühimmat depolarının yerinde bulduğunu söylediği paslanmış silahlar ve çok sayıda kamerayı kanıt olarak sunması eleştirilere yol açtı.

Hamas, İsrail ordusunun Gazze’deki Şifa hastanesine düzenlediği baskında gerçekleştirdiği “katliam” konusunda uyarıda bulunarak, sağlık personelinin, yaralıların ve binlerce Filistinlinin yerinden edilmiş kişilerin güvenliğinden İsrail, ABD ve uluslararası toplumu sorumlu tuttu. alan. Hastane.

Kaynak: AA

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
‘Baydamar’ İstanbul’u kasıp kavuruyor! Kurşun yağmuruna tutulup cezaevine gönderildi: 2 yıl önce…
5 yaşındaki çocuğun ölümünün ardından diş hekimiyle ilgili önemli gelişme!5 yaşındaki çocuğun ölümünün ardından diş hekimiyle ilgili önemli gelişme!
Yakın zamanda piyasaya sürüldü!  Dizi oyuncusu yine tutuklandıYakın zamanda piyasaya sürüldü! Dizi oyuncusu yine tutuklandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu