Güncel Haberler

Mahkeme kararını verdi! Donald Trump suçlu bulundu

New York Başsavcısı Letitia James’in mal varlığını olduğundan fazla gösterme iddiasıyla Eski ABD Başkanı Donald Trump’a açtığı davada karar verildi. New York Eyalet Mahkemesi Yargıcı Arthur Engoron, Trump’ın fazla mal varlığı bildirimi yaparak ve şirketinin net değerini olduğundan fazla göstererek bankaları, sigorta şirketlerini ve diğer ticari muhataplarını aldattığı sonucuna vardı. 35 sayfalık kararda Trump ve adına çalışan yöneticilerin yıllık finansal durumları hakkında yalan söyleyerek uygun kredi ve düşük sigorta primi elde ettiği kaydedilirken, bu yolla yasaların ihlal edildiği belirtildi.

ŞİRKETİN OPERASYONLARI İNCELENECEK

Ayrıca Trump’ın bazı işletme ruhsatlarının ceza olarak iptal edilmesine karar veren Engoron, Trump Organization şirketinin operasyonlarınının bağımsız bir gözlemci tarafından denetlenmesine hükmetti.

TRUMP HAKKINDA DAVA AÇILMIŞTI

New York Başsavcısı Letitia James tarafından Eylül 2022’de açılan davada Trump, çocukları ve Trump Organization şirketi banka kredileri ve sigorta işlemleri konusunda daha iyi ticari şartlar elde etmek için fazla mal varlığı bildiriminde bulunmak ve 10 yıl boyunca yanlış bilgilendirme yapmakla suçlanmıştı. Değerleri abartılan varlıkların arasında Trump’ın Florida’daki Mar-a-Lago mülkü, Manhattan Trump Tower’daki çatı katı dairesi ve çeşitli ofis binaları ile golf sahalarının bulunduğu iddianamede yer almıştı.

Kaynak: İHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İzmir’deki ‘Akran zorbalığı’ infial yarattı! Bakanlık harekete geçti
Iğdır'daki skandala sosyal medyada çığ gibi tepki yağıyor: Affetmeyecekmiş! "Dövmek istemiyorum, sürün kardeşim"Iğdır’daki skandala sosyal medyada çığ gibi tepki yağıyor: Affetmeyecekmiş! “Dövmek istemiyorum, sürün kardeşim”
Skandal! Nazi askeri 'savaş kahramanı' olarak tanıtıldı...Skandal! Nazi askeri ‘savaş kahramanı’ olarak tanıtıldı…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu