Güncel Haberler

GTA 6’nın (GTA VI) görüntülerini sızdıran hacker’a “süresiz hastane cezası”

BBC News’in haberine göre hakim, Arion Kurtaj’ı siber suç işleme arzusunun ve yeteneğinin toplum için risk teşkil ettiğini söyleyerek süresiz hastane cezasına çarptırdı.

Kurtaj’ın toplum için tehdit oluşturmayan, sağlıklı bir birey olduğu tespit edilene kadar hastanede kalacağı bildirildi.

“Lapsus$” hacker grubunun bir üyesi olan Kurtaj, sağlık kontrolleri sırasında “en kısa sürede siber suç işlemeye geri dönmek istediğini” söyledi.

ROCKSTAR: BİZİ 5 MİLYON DOLAR KAYBETTİRDİ

GTA VI video oyununun sahibi Rockstar, mahkemede Kurtaj’ın faaliyetlerinin kendilerine 5 milyon dolar zarara yol açtığını söyledi.

Dizüstü bilgisayarına el konulmasına rağmen Kurtaj, Amazon Firestick cihazı ve cep telefonuyla Rockstar’dan GTA VI’nın 90 görselini çalıp sosyal medyada yayınladı.

Şirketin kullandığı Slack mesajlaşma sisteminde sızdırılan Kurtaj, şunları söyledi: “Rockstar 24 saat içinde Telegram üzerinden benimle iletişime geçmezse oyun kodlarını yayınlayacağım.” Süre dolduktan sonra bu ifadeyi kullandı ve kodları bir forumda paylaştı.

Kurtaj’ın yayınladığı görseller 4 günde 128 milyon kişi tarafından izlendi. (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kocaeli'de sıcak saatler! Kocaeli’de sıcak saatler!
Şehit Yasin Karaca'nın evini hepsi paylaştı!  Bakanlık müdahale etti: Yeniden yapılacakŞehit Yasin Karaca’nın evini hepsi paylaştı! Bakanlık müdahale etti: Yeniden yapılacak
Bedava Kupadan Kaçış!  Neredeyse birbirlerini ezdilerBedava Kupadan Kaçış! Neredeyse birbirlerini ezdiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu